GÜL MASALI Londra'dan bir takipçimin gönderdiği bir resimden yola çıkarak kendi tecrübelerimi de katıp bir gül masalına başladım.Bu masalın baş kahramanı olmak,ülkenin değil dünyanın dört bir yanında minicik yüreklerin gül bahçesi icinde uyuduğunu bilmek huzur verici... ve ben birgün sonsuzluğa gittiğimde arkamda sevgiyle örülmüş güzelliklerle anımsanacak belki de bebeklerin büyüdüklerinde kendi bebeklerine kullanacakları gül bahçesi bırakmış olacağım...Ne mutlu...1 yorum:

  1. Travestilik ya da travestizm, genellikle cinsel haz almak amacıyla, karşı cinsin kıyafetlerini giymek. Aslında Travestilerin çoğunluğu erkektir. Fakat günümüzde çeşitli cerrahi operasyonlarla (göğüs, vajina vs) kadınsı bir görünüme sokulmaktadır. Ancak vajina olayı çok ender rastlanan bir olaydır travestiler genelde aktif ve pasif olmayı tercih ederleri. Ankara travestileri arasında vajinalı travesti yotur. İzmir travestileri arasında olabilir. İstanbul travestileri arasında vardır. Tabii bunu travesti portal sitelerine bakarak bulmanız gerekecek. Yoksa her gittiğiniz travestiye senin kukun varmı diye sorulmaz.

    Travestilik bir transgender türüdür ve sıkça transseksüellikle karıştırılır. Transseksüel, belirli bir cinsin fiziksel karakteristikleri ile doğduğu halde duygusal ve psikolojik anlamda kendisini diğer cinse ait hisseden kimsedir.Erkek ya da kadın transseksüeller cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmeden önce genellikle bir süreliğine karşı cinsin kıyafetlerini giyerler. Bunlara genel olarak cd denir. Cd'lerde göğüs, vajina veya çeşitli ameliyatlar bulunmaz sadece kadınsı davranırlar. Bu bir evredir bu evrenin bitimi travesti olarak sonuçlanır.

    Travestilik bir cinsel yönelim değildir. Bir travesti heteroseksüel ya da eşcinsel olabilir.


    Travesti sözcüğü Türkçeye Fransızca travesty sözcüğünden geçmiştir.Fransızca travesti sözcüğü, Latince trans- (bir taraftan öbür tarafa) ve Fransızca vêtement (giysi, kıyafet) sözcüklerinin birleşimidir.

    YanıtlaSil